TRAMP NET na internete vychádza od 22.4.1999 - 19 rokov
Nezávislý súkromný Internetový portál venovaný minulosti a súčasnosti trampského hnutia.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
     
 

 

Naša trampské chodníky nás  tentoraz zaviedli do malebného malokarpatského mestečka ktoré pozývalo  návštevníkov na svoj minulosťou zdedený dnes už  tradičný sviatok "Svätojurské hody", významnému miestnemu podujatiu, ktoré je venované patrónovi tohoto starobylého malokarpatského kráľovského vinohradníckeho mestečka Sv. Jurajovi.

 

 
 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 
 

Pre trampov starobylé mestečko Svätý Jur patrí od nepamäti hlavne svojimi historickými pamiatkami k šperkom poznávania našich dejín a tiež je jedným z nástupných prístupových miest trampov na malokarpatské lesné chodníky, pre tých z Bratislavy obzvlášť, veď do mestečka sa vlakom z Bratislavy dostanete už za krátkych 15 minút ešte i dnes príťažlivého romantického trampského cestovania.

 

 
 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 

Cestou zo železničnej stanice na lesné chodníky Malých Karpát sa nebolo nemožno vyhnúť Svätojurskej hlavnej ulici, kde práve prebiehali hlavné podujatia tohoto podujatia, ktorým bol aj Svätojurský jarmok.

 

 
 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 

V stánkoch viacerých trhovnikov bolo možné kúpiť si azda stovky rôznych suvenírov, najmä - či  žiaľ najviac tých čínskych a vietnamských. Samozrejme že   ten kto hľadal a chcel si kúpiť na pamiatku a spomienku miestne - domácke, tie cennejšie našiel aj naše ľudové umelecké výrobky aj Svätojurské vo viacerých  stánkoch, čo mnohých naozaj potešilo a dajakú tú pamiatkovú drobnosť si odnášali aj domov...

Teda tu na hodoch boli aj kolotoče pre deti , tiež práve pukajúce pukance, voňavé a chutné cigánske pečené, super zemiakové lokše s rôznou náplňou, či zemiakové placky, koláče, štrúdle a medzi stovkou rôznych gastronomických dobrôt bolo možné najsť aj husacinku, či kačacinku. V tomto množstve dobrôt chýbali možno  už len žabacie stehienka a slimáky, zrejme však iba preto, že sú zakázané ochrancami prírody.

Viacero kamarátov trampov možno bude mať snahu porovnávať atmosféru týchto jarmočných hodov s novodobými "megapotlachmi " trampov.  Rozdiel je však  iba v tom že "hody" sa konajú v meste a majú svojú neporovnateľne dobrú atmosféru a "megapotlachy" už nie v lese, ale na poľnej lúke, žiaľ kopírujúc atmosféru akýchsi hodov, či pútí, ktoré sa do tohoto prostredia a s touto náplňou vôbec nehodia. Dúfajme však v to, že názov potlach sa stane opäť trampským a trampi si budú ctiť svoje pôvodné storočné trampské tradície, tak ako si ctia poriadaním hodov svoje ľudová tradície obyvatelia mesta Svätý Jur.

Kto však z vás zavítal častejšie na každoročné hody, ten určite objavil aj skryté starobylé poklady Svätého Jura inšpirované vínom, v deň keď sú otvorené brány vinných pivníc,  bežne pre verejnosť zatvorené. Sú to miesta kde v prirodzenom prostredí a príjemnej atmosfére je možné ochutnávať vína všetkými fajnšmekerskými zmyslami. Hovorí sa im aj, že sú to vinné pivnice s tradíciou stredovekých kráľov, veď aj Svätý Jur získal titul kráľovského mesta a s tým spojené výsady za vína mimoriadnej kvality ocenené kráľovskou korunou.

Okrem týchto hodových špecialít v tieto dni si tu bolo možné pozrieť aj viaceré výstavky umenia inštalované dokonca aj v celkom netradičných priestoroch. Najviac však lákala výstava v Literárnom a vlastivednom múzeu s názvom "Vôňa dreva" kde v drevorezbách výtvarníci vystavovali práce na motív príroda a vinohradníctvo v drevorezbe.

Súčasťou "Svätojurských hodov" sa stal aj hudobný festival Folk , country a trampskej hudby nazvaný "STRUNOBRANIE".

 

 
 
 

 
 
 

 
     
 

 

Nie, nikto nehovorí že to bol festival trampskej hudby a vlastne tento názov nemá ani v svojom názve . Je to predovšetkým festival dobrej hudby medzi ktorú patrí aj tá hudba naša trampská. Aj preto dostali svoj priestor na vystúpenie v trojdňovom hudobnom maratóne aj trampské hudobné skupiny.

Ten kto na hody a festival ŠTRUNOBRANIE zavítal, mal možnosť stretnúť aj tie známejšie udobné skupiny BUKASOVÝ MASÍV, JF BAND, FS GYMNIK, INSTINCT, MAJK SPIRIT, GLADIATOR, CRYSTALS, ANYONE, RENE LACKO&DOWN TOWN, SAMORAST, PLAMENE a ďalšie.

 

 
 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 

Country skupina SAMORAST zo Šenkvíc

 

 
 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 

Country&western  skupina SAMORAST zo Šenkvíc

 

 
 
 

 
 
 

 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 

Kamarát PLAMEŇ ...

 

 
 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 

...a kamaráti zo skupiny PLAMENE...

 

 
 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 

...jarná atmosféra Svôtojurských hodov a STRUNOBRANIA...

 

 
 
 
 

 
 

Foto: Tomáš Pekelník

 
 

 

,,,festivalová pohoda hodov STRUNOBRANIA

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Trampské  pozvanie od pražských kamarátov na prechádzku do Svätojánskych prúdov sa jednoducho povedané nedá odmietnuť.
 

 

 
 

Správu a pozvanie na prechádzku do Svatojanských proudov nám poslala Danka z trampskej kapely KTO a  ZTRACENKY z Prahy

I letos, léta páně 2018 se půjde Povltavská stezka. Trasa čítá bratru 9,5 km. Vychází se na autobusové zastávce ve Štěchovicích. Cesty - necesty vedou přes Yukon, Fáberku, tam co starej Fábera měl svou lepou kantýnku, pak přes naši krásnou Ztracenku (viz foto) a Svatojanské proudy. Cíl bude samozřejmě a tradičně jako každičký rok v hostinci U Taterů v Třebenicích. Tam bude hrát, tipuji dle zkušeností, Apten Hassa, jsou to držácí a zahrajou i Bollero, když si na něj vzpomenou (Jinak hrají v Nové hospodě v Butovicích – kdyby to někdo nemohl vydržet!) Připravte se na to, že U Taterů nemají rádi, když si jim tam po vandru zouváte boty.

Danka T.O. ZTRACENKA

 

 

 

POVLTAVSKÝ POCHOD ZE ŠTĚCHOVÍC, PŘES YUKON, FÁBERKU ZTRACENKU,SVATOJÁNSKÉ PROUDY K TATERŮM!

 

 
 
 

 
 

 

   "Svatojánské proudy
                   krásno dali všem,
                             nikdy nezapomenem.
.."

                               / z trampskej piesne/

 

 
 
 

Foto:Pekelník

 

 

ZTRACENKA

...prvou trampskou osadou na tomto povltavskom chodníku bola trampská osada ZTRACENKA založená v roku 1918 a je súčasťou náučnej stezky SVATOJÁNSKÉ PROUDY...

Tento nádherný a romantický kraj sa stal v dávnej minulosti kolískou trampingu a trampom je známy  už od nepamäti...

 

 

 Foto:Pekelník

 
 
 

Trampský archív TRAMP NET

 
 
 

 

 
 
 

Foto:Pekelník

 

 

SVATÝ JENE z Nepomuku v Svatojanskych proudech

 

 

 
 
 
 

Trampský archív TRAMP NET

 

 

...v našom trampskom archíve TRAMP NETU sme našli staré pražské noviny s názvom BESEDY LIDU z roku 1898 a v nich dobovú reprodukciu rytiny zo Svatojanských prúdov ktorá je nižšie...

 

 

Trampský archív TRAMP NET

 

 

...v Svatojanskych proudoch od tých čias sa vela toho zmenilo a tento pôvodný hlboký kaňon rieky Vltavy z obrazu čiastočne zaplavili vody Štěchovickej priehrady postavenej v rokoch 1938 - 1944, keď pod vodami priehrady navždy zmizli búrlivé pereje Svatojanských prúdov a aj nižšie položená časť starej trampskej  osady ZTRACENKA.

Avšak i napriek tomu, tento kraj naďalej pre trampov stále až príliš vonia romantikou a naozaj to stojí za to ho navštíviť a prešlapať vlastnými trampskými túlavými topánkami jeden z najkrajších chodníkov v Česku.

Chodník prechádza náročným terénom a je určený len pre peších návštevníkov...

 
 

 

 
 
 

Foto:Pekelník

 
 
 

 

 
 

Ak by ste predsa len neodolali a prijali pozvanie Honzu a Blanky Reichardtovcov do tohoto nádherného kraja (trampského RAJA tu na zemi), vlastne vydali sa na pešiu trampskú prechádzku do miest, kde vznikal pred 100 rokmi Československý tramping, tak určite toto svoje rozhodnutie neobanujete.

Pri putovaní týmito naozaj historickými trampskými miestami spoznáte aj najstaršiu trampskú osadu ZTRACENKU (založenú v roku 1918) a budete mať možnosť spoznať to, že táto staručká osada je stále živá, dokonca opäť omladla o svoju najmladšiu generáciu, ktorá sa hrdo hlási k histórii svojej osady bohatou činnosťou, trebárs i osadnými športovými turnajmi.

Predtým ako sa vydáte na túto zaujímavú cestu otvorte si internetové stránky a prečítajte si zaujímavý internetový portál s názvom SVATOJÁNSKÉ PROUDY, kde nájdete vela zaujímavostí z miest ktoré navštívite.

Na tieto stránky sa dostanete tu:

 

 

 

 

 

   
 
 
 

NAZOUT BOTY A ŠLAPAT!

 
 
 
 
 
 
   

TRAMPSKÉ OSADY NA SLOVENSKU

Na stránkach TRAMP NET sú v súčasnosti už menovite zaradené všetky doposiaľ známe slovenské trampské osady, teda tie súčasné, ale aj minulé.

Nie však všetky osady poskytli o sebe dostatok podkladov k tomu, aby aj ich osada mala svoju samostatnú stránku na TRAMP NETe. Tu treba očakávať viac iniciatívy z ich strany, tak aby aj  história týchto osád bola spracovaná a zapísaná nie len na TRAMP NETe, ale aj do digitálnej  Pekelníkovej KRONIKY TRAMPSKÝCH OSÁD.

Jednoducho povedané, to čo ste nám neposlali a  nemáme tak k dispozícii /je nám to ľúto /, tak to ale úplne zbytočne hľadáte na stránkach TRAMP NETu.

Tak ako každý mesiac v roku, tak aj v mesiaci marec 2018 pribudli, či bola spracovaná a sprístupnená na TRAMP NETE stručná história ďalších  trampských osád, z bratislavskej Rače, GOLD RIVER, KALIMANTAN a LANATÚ.

V mesiaci apríl zatial pribudla aj stručná história trampských osad CHEYENN z Košíc a JUŽNÝ KRÍŽ z Modry

Tieto trampské osady nájdete na našich stránkach tu:

 

TRAMPSKÁ OSADA

CHEYENN

založená v roku 1984

Košice

 

 
 
 

TRAMPSKÁ OSADA

JUŽNÝ KRÍŽ

založená v roku 1973

Modra

 

 
         
 

TRAMPSKÁ OSADA

GOLD RIVER

založená v roku 1965

Bratislava Rača

 
         
 

TRAMPSKÁ OSADA

KALIMANTAN

založená v roku 1967

Bratislava Rača

 
         
 

TRAMPSKÁ OSADA

LANATÚ

založená v roku 1964

Bratislava Rača

 
         
 

TRAMPSKÁ OSADA

BIELY TESÁK

založená v roku 1969

Trnava

 
         
 

 

V KRONIKE TRAMPSKÝCH OSÁD je k dnešnému dňu menovite zaradených 1567 známych súčasných i minulých slovenských trampských osád. U niektorých, avšak  náhodne vybraných trampských osád,  z KRONIKY TRAMPSKÝCH OSAD pre TRAMP NET je sprístupnená aj ich história, alebo aspoň stručná informácia o osade.  Tento zoznam 1567 slovenských trampských osád bol na stránkach TRAMP NETu sprístupnený, kompletne zaradený a rozdelený do jednotlivých štyroch krajských sekcii  nasledovne:

 

BRATISLAVSKÉ

TRAMPSKÉ OSADY

 
         
 

ZÁPADOSLOVENSKÉ

TRAMPSKÉ OSADY

 
         
 

STREDOSLOVENSKÉ

TRAMPSKÉ OSADY

 
         
 

VÝCHODOSLOVENSKÉ

TRAMPSKÉ OSADY

 
         
 

 
 
 

Viac z histórie a vzniku trampských osád
z Prievidze sa dozviete aj na  internetových stránkach trampov z Prievidze tu:

 

 

 
 
 
 
   

RIDERS

country&western music band from Slovakia 1970

 

 

Kapitolky z histórie Banskobystrickej

country&western skupiny  

Jazdci - Riders

založenej v roku 1970

Viac sa dočítate tu:

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

Bakala
   
 

 
     
 

Bakala
     
 

 
 

 
     
  Bakala
     
 

 
     
   
     
 

Bakala
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

 

 

 
 
 

Výstavy fotografi sa na osade BOJOVÍ VLCI stali už dlhoročnou tradíciou. Pozrite si na TRAMP NETe  retro spomienky z jednej z takýchto výstav v roku 2010 tu:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

Osada

ZTRACENÁ NÁDĚJE

sláví 100. výročí od založení dne 23.6.2018.

/za osadu ZTRACENÁ NÁDĚJE Adéla/

 

 

 

   
 

 

 
 

TRAMPSKÁ
 OSADA
ZTRACENKA
Praha
1918

 

 
KAMARÁDI TÁBOROVÝCH OHŇŮ
Praha
1963

 

 
 
 
 
 
   
 

 

SNEŽIENKA

AKO POSOL  PRICHÁDZAJÚCEJ JARI

JARNÉ A VEĽKONOČNÉ POZDRAVY OD NAŠICH  ČITATEĽOV

A KAMARÁTOV Z TRAMPSKÝCH OSÁD

Pozdravy z trampských osád:

 

 

 
   
 

....a že jar je skutočne tu, to svedčia aj pozvánky

"Vítaní jara"

na trampských osadách

 

 

 

 

 
   
 

Ahoj kamarátky a kamaráti... a nezabudnite nám napísať ako ste privítali JAR /keď sa s ňou stretnete/.

 Pekelník TRAMP NET

 

 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 

Totém

Bakala

T.O. PRAMEŇ

 

 
 

 
 
 

 

 

VELKÉ SETKANÍ NÁRODA TRAMPŮ !

Ke stoletům založení osady

ZTRACENÉ NADĚJE a  STOLETÉMU TRVÁNÍ TRAMPINGU

se bude konat, vyjímečně v Praze - Na Štvanici

(za tenisovými kurty)

V pátek 14.9. od 15:00 hod. do 22:00 hod.

a v sobotu 15.9. od 10:30 hod. do 22:00 hod.

 

   

 

Informovat o náležitostech vás budou pořadatelé průběžně v Country rádiu vždy
první sobotu v měsíci ve 20:00 hod.

v pořadu

ZTRACENKA STOLETÁ

repriza pořadu  je vždy hned druhý den v
neděli ve 24:00 hod.

Nebo každé úterý v 19:00 v Ozvěnách Osadních Ohňů.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

TRAMPSKÁ TVORIVOSŤ

 

Trampskú tvorivosť našich kamarátov a kamarátiek, vlastne iba jej malý výber, si môžete pozrieť na našich stránkach v rovnomennej rubrike pod názvom TRAMPSKÁ TVORIVOSŤ.

Predstavujeme tu naším čitateľom 36 našich trampských "tvorivcov" z rôznych oblastí trampskej tvorivosti. Aj táto rubrika je pravidelne dopĺňaná, tak ako všetky iné rubriky na TRAMP NETE, kde niekedy, či občas aj do starších reportáží a článkov pribúdajú  novo - nájdené, či objavené ďalšie zaujímavé fotografie, grafika, alebo je doplnený predtým napísaný text.

Do našej rubriky TRAMPSKÁ TVORIVOSŤ pribudlo v poslednom krátkom období viacej trampských "tvorivcov" a určite, ak si ju otvoríte, tak tam často nájdete niekoho, kto tam predtým ešte nebol.

Takto  aj v terajšom období pribudla stránka o trampskom novinárovi a filmárovi kamarátovi Alešovi z Kanady so zaujímavým čítaním  jeho životopisu, ktorý vám iste priblíži život v cudzine, tých čo odišli do sveta za poznaním a hľadaním krásy... viedla ich však predovšetkým  túžba po voľnosti a slobode, ktorú doma prestali nachádzať a späť sa už nevrátili.

Predstavíme vám aj kamarátku Bobinu z trampskej osady UNCAS z Bratislavy, trampskú novinárku, filmárku a publicistku...

Viac sa však dozviete na stránke TRAMP NETu tu:

   

ALEŠ

Aleš Klestil
z trampskej osady
KAMARÁDI OSTROVA zal.
1979
Victoria BC Kanada

TRAMPSKÝ NOVINÁR  FILMÁR PUBLICISTA

 

 
 
   

Bobina

Eva Pichlerová
z trampskej osady
UNCAS zal.
1947
Bratislava

TRAMPSKÁ NOVINÁRKA  FILMÁRKA PUBLICISTKA

 

 

 
 
 

Totemový symbol
Bakala T.O. PRAMEŇ
Ivanka pri Dunaji
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

Poslední Celosvětový Potlach se bude konat

10. Listopadu 2018

na soukromém ranči Fort Adamson, Texas.

Účast JEN pro pozvané trampy.

Tento závěrečný Potlach je nepřípustný pro jakékoliv turistické zájezdy a nepozvané paďoury. Bez vyjímky !

 

 
 
 

 VIDEO Made by Rudolf Krestan, Petr Komárek - Farář, Aleš Klestil, Tonda Lanhaus

TRAMPI SOBĚ!

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto: Pekelník

 

MÚDRA SOVA

 

Ahoj kamarádi !

 V poslední době mně velice zaujalo Farářovo pozvání k desátému (poslednímu?) celosvětovému potlachu.

V prvé řadě tedy Farářův důraz na to, že je to vysloveně setkání trampů a nikoho jiného. Myslel  jsem při tom na československé celostátní potlachy, které navzdory počátečního dobrého úmyslu se postupně zvrhnuly na komerční jippo kam má přístup kde kdo a hlavně ti kteří s trampingem nemájí ani za nehet společného. 

Vidím to prakticky v celém světě, že na všechna možná hromadná setkání se hrnou lidé, kteří se tam objeví jenom ze zvědavosti a nebo z toho důvodu, že se tam něco děje. Ovšem a také různí darebáci aby tam dělali neplechu a nebo dokonce okrádali trampy.


 

Aniž bych hluboce neoceňoval obětavou práci kamarádů, kteří celosvětové trampské potlachy obětavě připravovali a připravují přesto je vidět tyto potlachy v pravém světle.

Myslím si, že i českoslovenští trampové by si měli vzít příklad z Farářova pozvání a snažit se konat jak celostátní potlachy tak i trampské potlachy vůbec výhradně pro trampy a přátele trampingu.

Totemový znak Bakala T.O.PRAMEŇ

Nazpět k mým ůvahám o názvu celosvětový potlach. 

Vlastně název je podle mně nadsázka vždyť ve skutečnosti se hlavně jednalo o setkání československých trampů v zahraničí. Že se tam nakonec v neskoršom když to bylo již možné, dostavilo několik trampů ze Slovenska a Česka znamenalo z těžka, že to skutečně byl celosvětový potlach. Vždyť v převážné části světa lidé nemají ani páru o tom co my myslíme trampingem a co náš tramping vlastně je. A právě tím, že ten náš tramping je tak ojedinělý tak zřejmě ani nemůže být celosvětový.

Současně doufám, že ten poslední potlach v Texasu není první tečkou za tím trampingem, který tam donesli emigranti po roce 1968. Obávám se ale, že jejich potomci záhy ani nebudou umět zaspívat českou nebo slovenskou trampskou písničku v původní řeči a že z nich samotných se posléze v nejlepším případě stanou backpackers tak jako to bylo před objevením se našich trampů v různých částech světa.

Totemový znak Bakala T.O.PRAMEŇ

Hrát si na proroka je pitomost, to už zjistil i Nostradamus a tak nám nezbývá jen doufati, že i dnešní a budoucí trampové v zemi mezi Dunajem a Labem, i když ve světě mobilů, počítačů a datovací techniky, budou i nastále hledat návrat k přírodě, pod klenbou borovic a při vůni táboráků.

Tak se tedy mějte KAMI

 

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
   
 
 

 
 

 
 
 

Navštívte internetové stránky Múzea trampingu Jílové tu:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
   

Trampský pozdrav od kamarátov z osady SMUTNÍ HOŠI z Prahy

venovaný k vzniku

ČESKOSLOVENSKA

a

ČESKOSLOVENSKÉHO TRAMPINGU.

 

   
 
   

 

 

Pozvanie pre kamarátov a kamarátky na osadné stretnutia

osady  SMUTNÍ HOŠI z Prahy

 

 

kreslil Lexo
   
 
   
 
  camrátko

od kamaráta

Bakalu

 
 
 
 
 
   
 
   
 
 

 
 
 

 
 

 

 
 
 

 

 

Termíny a miesta konania podujatí sú zverejňované len so súhlasom  usporiadateľa trampského podujatia a iba na jeho vyslovenú žiadosť!!

Trampov vôbec neteší toto možno skoro až sektárske obmedzenie, ale stalo sa tak opäť po viacerých lúpežných incidentoch a hlavne tom poslednom zaváňajúcom  až hrubým terorizmom zlodejskej vysoko organizovanej skupiny  na trampskom potlachu, kde okradnutých spôsobmi teroristických mafii bolo 150 účastníkov a vykradnutých 60 aut  na vyhradenom potlachovom parkovisku /26.8.2017 Rožďalovice, Česká republika/.

 
 
 

   
 

Potlachy a im podobné trampské stretnutia sú určené predovšetkým trampom, pozvaným kamarátkam a kamarátom a vzájomne spriateleným trampským osadám. Na tieto stretnutia podľa trampských mnohoročných tradícii, zvykov a podľa stále platných nepísaných trampských zákonov môžete byť pozvaný len poriadajúcou osadou, na základe vám doručenej a prijatej osobnej pozvánky!

 

 
 
 
 
 
 
 
   
 
   
 

Onedlho si pripomeniem sté výročie od narodenia kamaráta Grizzliho - Vaška Fliegla - Old sherifa trampskej osady UTAH z Prahy. Grizzli medzi kamarátmi bol za svojho života známy ako trampský rezbár a tiež textár trampských piesní. Viac o kamarátovi Grizzlim a jeho živote sa dočítate na našich stránkach TRAMP NET tu:

   
 
   
 
 
 
 
 
 
   
  

RETRO FOTOALBUMY

FOTO NÁVRATY DO ČIAS MINULÝCH

 

 
 
 
 
 

 

RETRO 1989

 FOTONÁVRATY

 
 

 
 
 

 

 

RETRO 1989

 FOTONÁVRATY

 
 
 
 
 
 
 
   
  

Oj, oj, oj,.. viac sa však dozviete z rozprávania kamaráta Kamiho

na našej ďalšej stránke TRAMP NET-u tu:

 

   
 
 

 
 
 
 
 
   
 
 
 
   

JUBILEÁ
TRAMPSKÝCH OSÁD

 V ROKU 2018

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PIESEŇ KAMARÁTA LONGA S NÁZVOM
"PASTEVCI KONÍ - OREGON PONY STORY"
V PODANÍ HUDOBNEJ SKUPINY KAMARÁTA PUPÁLA  - PUPÁL BANDS A TIEŽ FOTOGRAFIE TRAMPA  "KOVBOJA" -
KAMARÁTA  LUPINA, OD RIEKY KLIKITAT V OREGONE  USA A JEHO MILOVANÉ KONÍKY NÁJDETE V NAŠOM  FOTO ALBUME TU:

 

 

 
 
 
 
 

KRUH LESNEJ MÚDROSTI
Autor:
Bakala T.O.PRAMEŇ
Ivanka pri Dunaji
 
 
 

 
 

 

 

Pieseň v pozadí stránky s názvom

" A život ide ďalej"

hraje a spieva kamarát

Kýbel - Igor Pavelica

z trampskej osady NIPIGON

BELASÍ

 

 

 

A život ide ďalej

hudba a text: Igor Pavelica

Jeden oheň práve vzniká, iný v diaľke dohára.
Život v prírode je voda, tak ju pime z pohára.
Slnko vyjde každé ráno, či je pekne a či dážď
veď aj povahu má každý, niekto inú - dobrý zvlášť

Nový život sa dnes rodí, iný od nás musí ísť.
Príroda je krásna mocná, nechcem tomu uveriť,
že ešte včera niečo bolo, niekto žil a už ho niet,
aspoň v tomto sme si rovní, kto to mohol vymyslieť?

Ref: Tak mi ver, je to kolobeh, ktorý trvá tisíce rokov.
Tak mi ver, v ňom ubehneš iba zopár smiešnych krokov.
Tak mi ver, to sa nedá vôbec zmeniť - no proste to nejde,
ale život máme žiť na to, ako voda na vzkriesenie.

Až raz budem v trampskom nebi, tak vám poviem čo je tam,
či sa stretnem ešte s vami a či zostanem zas sám.
Celý život niekam letí, ale dúfam, že tam nie,
tak už končím túto pieseň, toto moje vyznanie.

Lebo život prežiť s láskou, to je viac než vzácny dar,
tak už prestaňme sa mračiť, majme vždy veselú tvár.
Veď každý deň je niečím iný, jeden dobrý - druhý zlý,
v každom srdci oheň drieme, stačí len ho zapáliť.

 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

TRAMP NET na internete vychádza od 22.4.1999

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Stránku pripravil
Pekelník