Johny z trampskej osady
HURIKÁN z Bratislavy

 

 

JOHNYHO FOTOGRAFIE

Úsmev prosím!
 

Trampská fotografia...

Čo všetko nám z nášho trampského života zachytí a pritom keď fotografujeme, si ani neuvedomujeme, že aj táto naša fotka sa časom stane historickým dokumentom o krásnom kamarátstve, láske k prírode a slobodnom a dobrodružnom pohybe v nej. Tak aj v našej osade Hurikán sme sa počas celej doby jej 63 ročného trvania snažili na fotografiu zachytiť život v osade, krásne a radostné chvíle na potlachoch a na kamarátskych stretnutiach medzi osadami.
Naša osada mala veľkú výhodu v tom, že jej dlhé roky šerifoval známy a náruživý fotoamatér Johny - Ján Brožíček. A práve vďaka jemu sa nachádzajú stovky fotografií nielen v kronike a albume našej osady, ale aj v mnohých iných trampských osadách. Preto veríme, že aj tieto naše fotografie sa stanú skromným príspevkom do dokumentácie o živote národa trampskej krvnej skupiny pri táborových ohňoch a na trampských osadách.

Kamarát Johny sa v roku 1992 vybral na svoj posledný  veľký vander, z ktorého už niet návratu. Zostali nám však po ňom veľmi pekné reportážne fotografie z trampského prostredia, ktoré si môžete pozrieť na tejto stránke.

 

Rózo, šerif trampskej osady HURIKÁN z Bratislavy  
 
 

Reportážna trampská fotografia

 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
   
 

Reprodukcie fotografii z trampského archívu TRAMP NET

a stránku pripravil

© Pekelník 2008

Hudba v pozadí stránky Lojzko Kecál

 

 
 


© Pekelník TRAMP NET