Trampská osada

TOPSONA

  Trnava  1988

 

 
 
 
 

 

Počas viacerých víkendov strávených v prírode kamarátom skrsla v hlavách myšlienka založiť si vlastnú trampskú osadu. Trampská osada bola založená 10. IX. 1988 štyrmi kamarátmi PacomDuškomBombišomVilkom.

Všetci sú vyznávači lásky k prírode a voľnosti. Po dlhom dumaní nad názvom, znakom vlajky a domoveniek  sa dohodli na názve "TOPSONA".  Domovenky a vlajku im zdobí kaktusový kvet tzv. Kvet prérie. Za svoj flek  si vybrali Jeleniu lúku na Čiernom potoku v Malých Karpatoch.

V roku 1993 pristúpil do osady ďalší člen, kamarát Lylla a v roku 1999 pristúpil kamarát  Ludvo.

Ako rastie a rozvíja sa všetko v prírode, tak rastie i osada TOPSONA o nových prírastkov - rodinných príslušníkov. Hoci členovia  osady už majú svoje rodiny a rozpŕchli sa do rôznych kútov Slovenska, stretávajú sa naďalej pravidelne na veľkých vandroch a rôznych akciách ako sú potlachy, brigády, country bále atd.

Každá akcia týkajúca sa člena našej osady /ako je svadba, vojenská prísaha, brigáda, výr. oheň, .../ je zaznamenaná v kronike osady, o ktorú sa stará Vilko.

Chodia na výročné ohne iných trampských osád a zároveň pozývajú kamarátov k ním. Majú pre nich pripravené športové a spoločenské súťaže, ktoré odmeňujú vlastnoručne vyrobenými plackami a inými cenami.

Od založenia  osady TOPSONA  zažili veľa krásnych zážitkov, s ktorými sa radi podelia, ak medzi nich prídu ďalší trampi.

        Dňa 30.12.1999

 
 
 
 
 

  

Grafika Trampský archív - TRAMP NET

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

©Pekelník 2011