SPOJENÉ TRAMPSKÉ OSADY

 

MATUŠACI 

Bratislava 2005

 

 
 
 
 
 

SPOJENÉ TRAMPSKÉ OSADY MATUŠACI boli vyhlásené v roku 2005 na spoločnom ohni  trampskej osady DURANGO v Jakubove.

Svoje meno si dali podľa trampskej hospody či skorej krčmičky nazývanej "U Matúša" v Bratislave na Jaskovom rade, miesto  kde sa od nepamäti konali cez týždeň trampské sleziny, schádzavali sa tam trampské osady a partie... a nikdy neutíchali pri gitarách trampské piesne, tak ako to na dobrých slezinách bývalo niekedy zvykom.

Prvými členmi S.T.O. MATUŠÁCI sa stali kamaráti Pipo, Placatý, Myki, Žabko, Macho, Feri, Karfiol, Čarodej zo zakladajúcich trampských osád GROSS VATHRA /zal.1979/, SAVANA /zal.1983/ a STS MUFLONI /zal.1985/.

 

 

Šerifom S.T.O MATUŠÁCI sa stal kamarát Pipo.

V roku 2006 pri spoločnom ohni na Feribackom fleku pri Dunaji do S.T.O. MATUŠÁCI pristúpila osada ŠIŠKA /zal.1982/ s kamarátmi Ešusom a Pištikom.

 
 
 
   
 
 
   
 
   
 
   
 

V roku 2007 pri výročnom ohni na záhorských Holbičkach z S.T.O. MATUŠÁCI vystúpil kamarát Čarodej z STS MUFLONI a jeho stratu nahradil kamarát Jano.

 
   

V roku 2008 mali spoločný výročný oheň opäť na záhorských Holbičkách.

V tom istom roku po ich účasti na XV. SLOVENSKO ČESKOM potlachu v Bojniciach - Rovnom začínajú uvažovať o organizácii ďalšieho takéhoto potlachu na území Malých Karpát v roku 2010, kde by boli organizátormi aj S.T.O. MATUŠÁCI  a uvažujú o založení občianskeho trampského združenia za účelom usporiadania XVII. SLOVENSKO ČESKÉHO potlachu.

   

V roku 2010 sa S.T.O MATUŠÁCI stáva členom novozaloženého TZ Baza /Bratislava - Záhorie/ a jedným z usporiadateľov tohoto potlachu v Lozorne na lúkách nazývaných Trniny.

 

 
   

XVII.
SLOVENSKO
ČESKÝ
POTLACH
LOZORNO
2010

Spomienku na potlach nájdete na stránkach TRAMP NETu tu:

 
 
 
 

Rok 2011 bol pre S.T.O MATUŠÁCI veľmi smutný keď po krátkej a vážnej chorobe v mesiaci august ich opustil šerif  S.T.O MATUŠÁCI kamarát Pipo.

Koncom tohoto roku sa konala voľba nového šerifa a šerifom S.T.O MATUŠÁCI sa stal kamarát Žabko.

V roku 2015 S.T.O MATUŠÁCI oslávili 10. výročie svojho trvania a počas májového víkendu sa stretlo pri Dunaji na Feribackom fleku. Po potlachu odchádza kamarát Miky.

V súčasnosti do S.T.O MATUŠÁCI patria trampské osady  GROSS VATHRA /zal.1979/, SAVANA /zal.1983/ a ŠIŠKA /zal.1982/ a trampskí samotári Jana, Braňo a Ferko. Osadníci  v súčasnosti najčastejšie vandrujú pri Dunaji, na romantickom trampskom campe osady ŠEDÝ GRIZZLI.

 

 
 
 
   
     
 
 
 
 
 
 
 

 

                                                                                                                                                          Foto Pekelník T.O. HAY RIVER

   
     
 
   
     

Pozvanie na výročnú slezinu prijali kamarátky a kamaráti z trampských osád

ANAKONDA z Ivanky pri Dunaji,  ČIERNA PUMA z   z Bratislavy, BIELI SUPI z Trnavy, BIELI VLCI Gajary, BIELY NETOPIER z Bratislavy, BOJOVÍ VLCI z Bratislavy,  BRATSKÉ TRAMPSKÉ OSADY BOBOR A ZUBOR z Partizánskeho,  ČIERNY JASTRAB z Bratislavy - Prievozu, ČIERNY MEDVEĎ z Bratislavy, DOLINA z Dubovej, DUNAJSKY KORMORÁN z Bratislavy - Podunajských Biskupíc, ELDORADO z Bratislavy, ESTACADO z Bratislavy, T.K.FEŠACI z Prahy, GAME FARM z Bratislavy, HAY RIVER z Bratislavy, JUŽNÝ KRÍŽ z Bratislavy, KLONDIKE z Bratislavy, MAUNA LOA z Bratislavy, MEXIKO z Pezinka, MICHIGAN z Bratislavy, S.T.O. NEMECKA z Bratislavy, NIPIGON z Bratislavy, POHODA z Bratislavy, RYCHLÝ BLESK z Lanžhotu, SARATOGA z Bratislavy, SPOLOK TRAMPOV SAMOTÁROV MY-STS z Bratislavy, STARÝ DUNAJ-ČIERNA PARTIA z Bratislavy, TARPAN z Ivanky pri Dunaji,   ZLATÁ LÍŠKA z Bratislavy Rače

 

 
 

 
 

Foto Tomáš Pekelník T.O. HAY RIVER

 
 
 

 
 

Foto Tomáš Pekelník T.O. HAY RIVER

 
 
 

 
  Foto Tomáš Pekelník T.O. HAY RIVER  
 
   
     
 
 
 
 
 

  

Hudba  v pozadí stránky

inštrumentálna skladba č. 5   Kiwi Tuláci  Košice

 
 
 
 
 
 
 
 
 

  

© Pekelník KRONIKA TRAMPSKÝCH OSÁD

Vložené dňa 23.6.2007.

Doplnené 27.6.2017