Trampská osada

KROCHNE

Trnava 1989

 

 
 
 
 

 

Niekedy na jeseň v roku 1989 sedela partia väčšinou manželiek osadníkov z Trnavy na jednej zo slezín trnavských osád. Pri predebatovávaní všetkých možných tém padla otázka, prečo by si mali robiť trampské vianoce len naše menej nežné polovičky (rozumej chlapi), veď trampské vianoce môžeme mať aj my (tie nežnejšie polovičky). Zúčastňujeme sa všetkých trampských akcií zarovno s našími chlapmi, tak prečo nie? A už to bolo na svete. Krochne. Zakladateľkami osady boli šerifová Ivona, Danka, Dáša, Andrea, Inga, Anka, Táňa a Zdenka. Názov vymysleli kamaráti z T.O. Icarilla (vôbec nevieme, prečo vlastne Krochne, lebo sme boli mladé a krásne, ale názov sa ujal. A my sa tešíme dodnes!)
Naše prvé trampské Vianoce sa uskutočnili na chate na Dobrej Vode. Druhé v roku 1991 na Píle pri Častej. Tretie v roku 1992 znovu na Dobrej Vode, štvrté v roku 1993 v Hrnčekovej doline na Bukovej. Samozrejme, s našími menej nežnými polovičkami sme sa zúčastňovali skoro všetkých trampských akcií, ktoré sa počas roka konali.
V roku 1994 sme okrem našich Vianoc znovu v Hrnčekovej doline na Bukovej, kde sme samozrejme oslávili naše piate výročie vzniku, absolvovali aj posedenie s kamarátmi z Hop Tropu a Wabi Daněkom v Country saloone. Máme odtiaľ aj podpisy len pre nás!
V roku 1995 sme zablahoželali kamarátovi Klekimu z T.O. Icarilla k okrúhlym narodeninám a tiež kamarátom z T.Oz. do 3.00 na ich potlachu. Rok sme ukončili vianocami na chate v Chtelnici na priehrade.
V roku 1996 sme nemohli obísť Svojšický slunovrat, okrúhle narodeniny kamarátov Škera, Pípca a Nosa z T.O. Icarilla, Dobrofest Trnava, kde sme získali podpisy od komplet COP-u. V tomto roku nás však postretla veľmi smutná udalosť – strata veľmi dobrého kamaráta Grizzlyho, ktorý sa na svoj večný vander vydal po tragickej nehode na Dunaji. Rok sme samozrejme zakončili vianocami na chate na Katarínke pri Dechticiach.
Rok 1997 znamenal napríklad znovuúčasť na Svojšickom slnovrate, na III. Potlachu T.O. Stratená Stopa, úžasnú dovolenku Krochien Andrei a Ivony v Slovenskom raji, VII. potlach T.O. Icarilla, Dobrofest Trnava, I. výročný oheň S.T.S. Brezová, spomienkovú plavbu za kamaráta Grizzlyho a rok sme, ako inak, ukončili vianocami na chate v Chtelnici a silvestrovskou oslavou na chate na Slanej Vode, kde sa zišli Krochne Ivona, Táňa a Andrea s rodinami.
Rok 1998 nebol pre nás vôbec pekný a spokojný. Po ťažkej chorobe nás navždy opustila kamarátka Danka. Od tohto roku pred našimi vianocami vždy položíme na jej hrob kyticu a zaspomíname. Chýba nám. Ale v tomto roku boli aj veselšie okamihy. Napríklad trampská kolkárska liga, Svojšický slnovrat, kamarátka Andrea ukončila veľmi úspešne vysokú školu, konal sa aj II. výročný potlach S.T.S. Brezová, trampská futbalová liga, kamarátka Ivona bola dokonca v Amerike (v tej českej), v tomto roku mala I. výročný oheň aj T.O. Biely Bizón, samozrejme sa konal v Trnave Dobrofest, okrúhle narodeniny oslávili kamaráti Mao, Čížo, Obor, Kokso, Smradko a Obezita na Hornom Beksápli pri Novej Bani. Rok sme, samozrejme, ukončili našimi vianocami na chate v Kunove pri Senici.
Rok 1999 – jasné že Svojšický slnovrat, krásne 30. výročie T.O. Biely Tesák a 5. výročie T. O. Dahkotah, výročný oheň S.T.S. Brezová. Pretože v tomto roku sme aj my slávili výročie – svoje 10-te, nemohol chýbať aj náš výročný oheň na Šikmých lúkach pri Sokolských chatách na Bukovej (podľa pozvánky sme mali vlastne dva ohne – prvý a posledný, he he). A na konci roka čo? No predsa vianoce na Katarínke a spoločný Silvester na chate u kamarátky Dáši na Sokolských chatách.
Rok 2000 bol, okrem iného, zaujímavý aj okrúhlymi narodeninami kamarátky Táni, ktoré sme spoločne oslávili v Hrnčekovej doline, trampskou kolkárskou ligou, spomienkou na kamaráta Drda, ktorá sa každoročne koná na Čiernom potoku, kde má Drdo postavený pomník, tiež sme sa zabavili na oslave okrúhlych narodenín kamaráta Otíka, na Svojšickom slnovrate, na okrúhlych narodeninách kamarátov Čuča, Repíča, Číža, Mrenu, Apleka, Ruda, Zubka a Fera. No a do kolektívu babiek, ktorý mal dovtedy len jedného člena – kamarátku Anku, pribudli aj kamarátky Narcis a Ivona. Jasné, že nechýbal ani Dobrofest, trampská futbalová liga a nakoniec – vianoce – tentokrát na chate Snežienka na Donovaloch.
V roku 2001 sme znovu boli pri vyhodnotení trampskej futbalovej ligy, pripomenuli sme si 15. výročie odchodu na večný vander kamaráta Drda, oslávili sme s kamarátmi Paplonom, Mukim, Mačetom a Čendom z T.O. Biely Tesák ich okrúhle výročie, nechýbal ani trnavský Dobrofest, účasť kamarátky Ivony na VIII. Československom potlachu na Morave a ako ináč, vianoce na Katarínke.
V roku 2002 sme nechýbali na IV. výročnom ohni T.O. Stratená stopa, na spomienkovom ohni za kamaráta Drda, na tramskej kolkárskej lige, ani na oslave okrúhleho výročia kamarátov Johana, Dufana, Vaša a Smrka na Suchánke. No a nemohli sme chýbať ani na krásnom 30. výročí založenia T.O. Icarilla na fleku pri Chtelnici a kamarátka Ivona nás reprezentovala na IX. slovenskočeskom potlachu v Dolných Vesteniciach. A na konci roku, samozrejme, vianoce, tentokrát na Planinke pri Dobrej Vode.
Rok 2003 – účasť na 30. výročí založenia T.O. Biely Potok v Martine, na II. výročnom ohni T.O. Biely Bizón, oslávili sme okrúhle výročie kamaráta Šampóna z T.O. Icarilla, kamarátka Ivona bola znovu vyslaná do zahraničia na 10. československý potlach, T.O. Oranžový expres oslávili svoje 30. výročie založenia na fleku na Korlátke. Tiež sme sa ocitli na spoločnom ohni T.O. Topsona a T. Oz. Do 3.00 na Čiernom potoku. Tento rok znovu poznamenali chmáry. Na svoj večný vander odišiel kamarát Fat.
V roku 2006 sme boli jedným z hlavných organizátorov slovensko-českého potlachu, ktorý sa konal na fleku pod Korlátkou na Rozbehoch.
Až do tohto roku sa vždy niektorá z nich, keď sa dá, tak všetky, zúčastňujeme trampských akcií po celom Slovensku.
Počas našej existencie odišli z rodinných dôvodov kamarátky Dáša a Zdenka, pribudla kamarátka Narcis.

   

V súčasnej dobe fungujeme v zostave Ivona, Táňa, Anka, Inga, Narcis a Andrea.
 

V roku 2014 sme oslávili 25. výročie svojho vzniku.

 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

  

Text a fotografie o trampskej osade 

poskytla trampská osada KROCHNE

Grafika Trampský archív - TRAMP NET

Hudba v pozadí stránky pieseň s názvom"KAMARÁDKA"

spieva a hraje Matt a Zuzanna z trampskej osady UTAH - Praha.

Vložené 17.3.2014

© Pekelník KRONIKA TRAMPSKÝCH OSÁD