Trampská osada

 

ANDROMEDA

 

Ivanka pri Dunaji 1978

 

 
 
 
 
   

 

V dňoch 22. -23. IV. 1978 sa viacerí kamaráti vybrali zahájiť trampskú sezónu a rozhodli sa po mnohých skúsenostiach založiť trampskú osadu, ktorej po spoločných návrhoch dali meno ANDROMEDA.

Osadu zakladali kamaráti Igor, Cuco, Kefa, Mlso, Fajge, Ponka, Miki, Rózi a Hurón. Šerifom osady sa stal Igor, podšerifom Cuco a tak vlastne začali históriu osady ANDROMEDA. Trampovať začali spolu s osadami DUNAJ, MAURETÁNIA a NOČNÁ HVIEZDA s ktorými si poriadali pravidelné „štvorstretnutie“ a stretávali sa na fleku „Psačince“. Medzi tým radi chodievali, ako to vraveli „zdokonaľovať sa“  na osadnú chatu trampskej osady ČIERNA RUŽA, ktorí patrili spolu s osadou ZLATÁ KALEDÓNIA a osadou ALBATROS medzi ich vzory. Spoločne tiež niekoľko rokov chodievali na  chatu, na Jahodník do Malých Karpát, alebo do Harmónie.

 

Osadníci si založili i svoju kroniku, kde si zaznamenávali svoju históriu nie len písomne, ale aj fotografický. V tom čase im kamarát Heli z osady ČIERNA RUŽA zložil aj osadnú hymnu „ANDROMEDA“.

Po nádherných veľkých vandroch či už na Vranove nad Dyjí, Lietave alebo na Jahodníku osada prešla aj chvíľami útlmu pre povinnosti kamarátov v „zelenom“ a chvíľami, keď sa kamaráti z osady rozhodli nielen pre ňu, ale aj pre život vo svojich rodinných kruhoch.

Po pár rokoch stagnácie sa opäť začali zúčastňovať mnohých trampských akcií. Medzi obľúbené akcie kamarátov z osady ANDROMEDA bol Futbalový turnaj o „Dunajský pohár“, kde získali rôzne umiestnenia. V roku 1979 sa umiestnili na druhom mieste. V roku 1980 na štvrtom. Potom zase v roku 1981 na treťom. Na šiestom v roku 1982 a konečne získali i prvé umiestnenie po veľkom finále v roku 1982 s trampskou osadou BEDUÍN.

V roku 1991 založili spoločne s trampskými osadami NOČNÁ HVIEZDA, PERZEUS a YUKON - „ŠTVORLÍSTOK“  na fleku v bývalej Stržke ktorému tiež dali poetický názov Štvorlístok.

            Medzi tým prijali do osady i ďalších nových členov, ako Marka, Miťa a Rifiho a spolu s nimi usporiadali stretnutie z príležitosti 10. Výročia založenia svojej osady „u Rusa“ a 15. Výročie na fleku nazývanom Štvorlístok.

18. júla 1998 zorganizovali potlach pri príležitosti 20. Výročie svojej osady, kde k ním prišlo približne 300 ľudí. Pri tejto príležitosti postavili spoločne nový totem, ktorý prišiel pokrstiť šerif TRAMP CLUBU Praha kamarát Šedý Vlk. Na tomto potlachu bol prijatý do osady ANDROMEDA kamarát Bandy.

Spoločne sa zúčastňujú i Slovensko - Českých a Česko - Slovenských potlachov či už v Čechách alebo na Slovensku.

 

 
 
 
 
 
 

 

Potlach trampskej osady ANDROMEDA

Trampská osada ANDROMEDA dňa 18. júla 1998 zorganizovala potlach pri príležitosti 20. výročie svojej osady, kde k ním prišlo približne 300 trampov. Pri tejto príležitosti postavili spoločne nový totem, ktorý prišiel pokrstiť šerif TRAMP CLUBU Praha, kamarát Šedý Vlk. Na tomto potlachu bol prijatý do osady ANDROMEDA kamarát Bandy.

 
 

 

Zapaľovanie slávnostného ohňa na potlachu
trampskej osady ANDROMEDA 18. júla 1998

 

 
 
 

 

 

Na potlachu trampskej osady ANDROMEDA
18. júla 1998

 

 
 
 
 

 

Pamätný list z potlachu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
História trampskej osady ANDROMEDA bola zaradená do KRONIKY TRAMPSKÝCH OSAD

dňa  22.12.1998 © Igor /Igor Oravec/ ANDROMEDA; Pekelník

 
 
 

Pieseň "TÁBORÁK", spieva  kamarát Maroš Klepáč

trampská osada PERZEUS  z Ivanky pri Dunaji.
Text a hudba: Maroš Klepáč

 

© Pekelník KRONIKA TRAMPSKÝCH OSÁD

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

©TRAMP NET Pekelník