Z Ivanskej krčmy BRITVA sme vyrazili o 8,30 h., presne tak, ako je to písané na Lupiho pozvánke a bolo nás  asi štyridsať kamarátiek a kamarátov. Počasie sme mali slnečné, na január zvláštne - bez snehu a do tvári nám celú cestu fúkal silný vietor.

 

 

 

 

 

Tak konečne, už sme sa vydali na cestu... toto je náš predvoj, ktorý smeruje k Ivanskému letisku, v pozadí je Bratislava a v pravo vykukajú Malé Karpaty... Ciel našej cesty je však u Šúrskeho kanála a v zakutiach Malého Dunaja, takže silno odbočíme doprava...

 

 

 

 

 

Tá pyramída v strede obrázku určite nemôže byť v Egypte...
Naše kroky viedli lipovou alejou k miestu, ktorá končí pri mohyle generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý sa svojím životom a dielom sa zaradi k najvýznamnejším dejateľom novodobých slovenských i československých dejín a mal aj svoj vplyv pri vzniku Československa v roku 1918.

 

 

 

 

 

Generál
Milan Rastislav Štefánik

 

 

 

 

 

Spoločné foto pred mohylou generála Milana Rastislava Štefánika. Miesto ktorým sme prechádzali a kde sa nachádza malá mohyla, je miestom, kde v roku 1919 našiel Štefánik svoje ukončenie života a kde padlo Štefánikovo lietadlo.

 

 

 

 

 

Zaujímavé boli zvláštne biele topole na starom trampskom kempe ivanskych trampov, predstavte si tu nepriechodnú divočinu v lete, keď je vegetácia v plnom rozkvete. Sú to nádherné zákutia pri  starom koryte Malého Dunaja.

 

 

 

 

 

Naša púť nás ďalej viedla po hrádzi Šúrského kanála... Tam vpredu sa nachádza známa Národná prírodná rezervácia Jurský Šúr, ktorá nie je nič iné, ako tektonická prepadlina v mieste stretu Malých Karpát s Podunajskou nížinou. Jurský Šúr zapadal do komplexov šúrov (močiarov), ktoré sa tiahli pod úpätiami Malých Karpát od Bratislavy až po Modru. Všetky však neodolali civilizačnému náporu a po melioračných úpravách zanikli...
Jurský Šúr však dnes nebude cieľom našej dnešnej chotárky, možno nabudúce..

 

 

 

 

 

...a tu skúšame či nás mostík cez Šurský kanál udrží... hlavný prieskumník na obrázku na kolenách hovorí že všetko je v poriadku.  Mostíkom sa dostanete k dedinke Zálesie / st.Gessajov. Na našej púti sme videli v diaľke veľké stáda srnčej zveri a kŕdle volaviek. Cesta s kamarátmi pri debatách za pochodu ubiehala ani sme nevedeli ako a príjemne unavený a čerstvo vydýchaný sme dorazili do cieľa.

 

 

 

 

 

 

Pri Ivanskej poľovníckej chate bola obedná prestávka. Kamarát Lupi z trampskej osady  TARPAN - organizátor pochodu, práve  dohliada na pečenie dobrôt.

 

 

 

 

 

Náš pochod bol ukončený opäť ako každý rok,  v Ivánskej krčme Britva. Aby výborná kapustnica a chlebíčky po dlhom pochode ešte lepšie chutili, o to sa postarali naši trampskí hudobníci. V popredí s gitarou kamarát Dia
z trampskej osady NIPIGON. 

 

 

 

 

 

Kamarát Lupi z trampskej osady TARPAN, tak ako každý rok nezabudol pripraviť i camrátka...
Vďaka kamarát Lupi, za všetkých zúčastnených.

 

 

 

 

Pre TRAMP NET napísal a fotografoval kamarát Mono z trampskej osady 

ZLATÁ LÍŠKA

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pekelník 2007