"...Krásy prírody ja milujem,
        hory, rieky, lúky a háj,
        teraz sa túlam po svete.
..."
         
 /zo slovenskej trampskej piesne
           Strieborný mesiac - Blcha 1969 /

 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 

 

 

 

Týždeň pred našou akciou bolo nádherné počasie...

V Ivanke, už ale to tak býva, že keď niečo „U Rusa“ organizujeme tak tam prší. Nebolo tomu inak ani 8.- 9. 11.2008 keď kamaráti Lupi a Špricek pozývali na JESENNÉ TÁBORENIE k Rusovi .

 

 

Flek ivanských trampov "U Rusa" v jesennom šate...

 

 

Skoro ráno išli na flek aby ho nachystali. Začali rozťahovať plachty aj s kamarátmi čo pomaly začali prichádzať a veru sa zišli lebo stále pršalo. Potom už bolo pod plachtami dobre. Začali sme variť vínko, "utopence" dali na provizórne stoly, naše trampské kuchárky nám zohriali dobré jedlo, už aj gitara sa našla a zábava sa pomaly rozbiehala.

 

 

...a jesenný dlhotrvajúci dáždik, ale zato celkove pohoda...

 

 

Trochu sme ešte pomokli pri chystaní dreva, ale okolo obeda sa počasie začalo umúdrovať. Poprichádzalo ešte pár kamarátov ( z Ivanky, Bratislavy, Budmeríc, Pezinka ...) a tiež dobrých hudobníkov (Tarzan, Pancho, Charlie, Korytnačka, Tuňo) a o dobrú náladu nebolo núdzi. Asi o 15.00  hodine  kamaráti  Lupi a Špricek túto akciu oficiálne zahájili pár slovami , symbolickou minutou ticha za kamarátov čo už sú na večnom vandri. Potom všetkých privítali, poďakovali , že prišli aj v takomto nečase (aj keď zima nebolo , len pršalo) , priniesli na spoločný stôl rôzne dobroty a hlavne dobrú náladu.

 

 

...v daždivom počasí horúci čaj /s rUmom určite poteší...

 

 
 
 

 

...ohník vydáva príjemnú žiaru a s kamarátmi je väčšinou o čom si porozprávať...

 

 

Potom sa to začalo vo veľkom. Hrali a spievali o dušu a viacerí sa radi pridávali . Mimo toho pri debatách chutilo aj všetko čo sa na stoly nachystalo a aj nálada bola lepšia lebo už nepršalo. Po polnoci sa začali hudobníci a pár kamarátov vytrácať domov ( predsa to pre niektorých nebolo na spánok pod stanom. Podaktorí išli do stanov a boli aj takí čo ostali pri ohni až do rána.

 

 

...a boli aj takí čo ostali pri ohni až do rána.

 

 

Ráno po prebudení sme dojedli a dopli čo poostávalo (aj keď sa to všetko nedalo) a ešte aj pospievali, lebo sa nám hudobník prebudil. Neskoršie sme pomaly poupratovali tábor a so želaním stretnutia sa na takejto akcii o rok rozišli po domovoch .  

Špricek trampská osada ZLATÁ KALEDÓNIA

Fotografie Špricek

Pieseň v pozadí "Strieborný mesiac..." zložil kamarát Blcha
z trampskej osady ALBATROS v roku 1969.

Spieva a hrá trampská osada ALBATROS z Ivanky pri Dunaji v roku 1970.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pekelník 2008